У грудні 2005 року Генеральна асамблея ООН оголосила 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаній із розмінуванням. Цей день відзначають щорічно.
Сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі. Через розв’язану російською федерацією війну заміновано значну частину наших земель. На деокупованих територіях виявлено протитанкові та протипіхотні міни, міни-пастки, міни-розтяжки, касетні боєприпаси, велику кількість снарядів, що не розірвалися, тощо. Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів. Замінованими також можуть бути будь-які побутові речі, дитячі іграшки, будинки, поля, дитсадки та покинута техніка.
Окрім того, що міни безпосередньо несуть смертельну загрозу та небезпеку травмувань, вони на довгі роки можуть зробити родючі українські поля недоступними для сільськогосподарських робіт. А відтак, міни загрожують Україні спустошенням, але не безнадією.
Разом ми подолаємо і цю небезпеку. І перший крок до боротьби з нею – це знання. В Арбузинському професійному аграрному ліцеї в День просвіти з питань мінної небезпеки інженер із охорони праці Пресницька Дар’я Василівна провела тематичне заняття «Мінна безпека». Здобувачів освіти ознайомили з видами вибухонебезпечних предметів, класифікацією мін та їхньою дією. Також всі дізналися, як поводитися при виявленні підозрілого предмета, який може бути вибухонебезпечним.
Адже хто обізнаний – той захищений!
06.04.2023